Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
STT > Witamy

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Najbliższe spotkanie: 28 stycznia (śr) - (kliknij)

Świdnickie Towarzystwo Teologiczne

Formacja kapłańska powinna być, zwłaszcza ze względu na warunki nowoczesnego społeczeństwa, kontynuowana i doskonalona także po ukończeniu studiów seminaryjnych (Dekret o formacji kapłańskiej „Optatam Totius” Soboru Watykańskiego II, pkt 22).

„Świdnickie Towarzystwo Teologiczne” to gremium, którego zadaniem i celem jest tworzenie i dbanie o właściwe działanie środowiska naukowego i formacyjnego naszej uczelni, afiliowanej do Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Poprzez zebrania zwoływane w ustalonych terminach i odpowiednie ćwiczenia, miłośnicy teologii w naszej Diecezji, mogą w sposób stały odnawiać i rozwijać swoje życie duchowe, intelektualne i duszpasterskie oraz zapał do działalności apostolskiej.

Świdnickie Towarzystwo Teologiczne powołał do istnienia JE Ks. Biskup Prof. dr hab. Ignacy Dec dnia 8 października 2011 roku.

Towarzystwo zrzesza szczególnie tych, którzy związani są z naszym teologicznym ośrodkiem akademickim przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej, a także innych kapłanów i przedstawicieli koła naukowego alumnów WSD.

Troska o należyte funkcjonowanie Świdnickiego Towarzystwa Teologicznego została powierzona Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.