Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Lipiec 2019

09.07.2019 (wtorek)
Egzamin wstępny

W gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy odbył się egzamin wstępny dla pięciu kandydatów. Składał się on z dwóch części. Pierwsza to test pisemny, którego celem było sprawdzenie wiedzy z treści Ewangelii według św. Marka, fragmentów Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Franciszka - Evangelii Gaudium. Drugą część egzaminu wstępnego stanowiła rozmowa kwalifikacyjna z Księdzem Rektorem i Wicerektorem. Po zakończonym egzaminie, kandydaci udali się do seminaryjnego refektarza na wspólny obiad. Kwalifikacja dla kolejnych kandydatów zaplanowana jest na 10 września br.

31.07.2019 (środa)
Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

W ostatni dzień lipca, we wspomnienie liturgiczne św. Ignacego Loyoli do Katedry Świdnickiej przybyli pielgrzymi aby Mszą Świętą rozpocząć XVI Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Uroczystej Eucharystii przewodniczył JE. Ks. Bp Ignacy Dec – Biskup Świdnicki. Główny celebrans wygłosił również homilię, w której podkreślił, że czas pielgrzymki powinien być wykorzystany w taki sposób, aby spotkać się z Bogiem i z drugim człowiekiem. Na zakończenie w nawiązaniu do dzisiejszej Ewangelii Ordynariusz Świdnicki stawiał pytanie zgromadzonym, czy Królestwo Boże jest dla nich najwyższą wartością i czy są gotowi oddać za Nie wszystko.

Wśród pątników znaleźli się również alumni naszego świdnickiego Seminarium. Przed nimi dziesięć dni pielgrzymiego trudu, po których 9 sierpnia staną u stóp Jasnej Góry.

Wybierz kronikę