Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Wrzesień 2016

13.09.2016 (wtorek)
Egzamin dla kandydatów

W dniu dzisiejszym w budynku głównym naszego seminarium odbył się dodatkowy egzamin wstępny dla kandydatów do naszego "domu ziarna". Zgłosiło się pięciu ochotników. Rekrutacja na pierwszy rok jest już zakończona.

23.09.2016 (piątek)
Msza Święta dla pierwszego roku

W sobotę, 25 Tygodnia Zwykłego w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszym domu, miała miejsce Msza Święta pod przewodnictwem bp Ignacego Deca, biskupa świdnickiego, z udziałem pierwszego roku. Była to pierwsze spotkanie naszego biskupa z nowymi alumnami. Homilię wygłosił główny celebrans na temat formacji w seminarium duchownym oraz jej roli w przyszłym kapłańskim życiu. Po Eucharystii wszyscy udali się na obiad do refektarza w głównym budynku. Od dzisiaj siedmiu nowych kleryków rozpoczęło swoją sześcioletnią formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy.

 

30.09.2016 (piątek)
Msza Święta w seminarium

W dniu dzisiejszym wszyscy alumni wrócili z wakacji, aby rozpocząć kolejny rok formacji w seminarium. Wieczorem miała miejsce Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Ignacy Dec, biskup świdnicki. W swoim rozważaniu przedstawił Chrystusowe potrójne "Biada" w świetle dzisiejszej sytuacji wielu państw na świecie, które zatraciły wartości chrześcijańskie.

Wybierz kronikę