Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Lipiec 2014

06.07.2014 (niedziela)
Ks. Rusin proboszczem w Wałbrzychu

Kilku alumnów udało się na uroczystą Eucharystię do parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Podczas niej nastąpiło wprowadzenie na urząd nowego proboszcza, ks. kan. Wiesława Rusina, dotychczasowego ojca duchownego świdnickich alumnów.

Na mocy upoważnienia biskupa świdnickiego Ignacego Deca, wprowadzenia na urząd proboszcza dokonał bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy. Dekret nominacyjny odczytał ks. kan. Dominik Ostrowski, wicerektor seminarium. Następnie nowy proboszcz złożył wyznanie wiary i odmówił obrzędową formułę objęcia urzędu proboszcza.

Po wprowadzeniu na urząd przedstawiciele parafii przywitali swojego nowego pasterza. Po tym rozpoczęła się właściwa część Eucharystii, której przewodniczył bp Adam.

15.07.2014 (wtorek)
Egzamin wstępny do Seminarium

W seminarium odbyła się kwalifikacja do Wyższego Seminarium Duchownego dla sześciu kandydatów pragnących wstąpić do grona alumnów. Po egzaminie pisemnym kandydaci przeszli przez cykl rozmów kwalifikacyjnych z zakresu ogólnej wiedzy katechizmowej, a także sakramentalnej i biblijnej. Kolejna kwalifikacja do naszego Seminarium odbędzie się we wtorek 16 września br.

29.07.2014 (wtorek)
Uroczysta Msza w Wałbrzychu

Grupa kilku alumnów udała się z asystą do Wałbrzycha. W parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów miała miejsce uroczysta Msza Święta z okazji 95 rocznicy powstania polskiej policji. Eucharystii przewodniczył bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy świdnicki.

Wybierz kronikę