Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Lipiec 2013

02.07.2013 (wtorek)
Początek pielgrzymki

We wtorkowy wieczór 2 lipca duża część wspólnoty seminaryjnej wraz z przełożonymi udała się na autokarową pielgrzymkę do Rzymu. Wezmą oni udział w organizowanych w tych dniach z okazji Roku Wiary spotkaniach seminarzystów z całego świata, będą uczestniczyć w okolicznościowych celebracjach, a w niedzielę 7 lipca we Mszy świętej w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.

Klerycy odbędą pielgrzymki w murach Wiecznego Miasta do kościołów, w których spoczywają święci, pod hasłem "Ścieżki powołań". W sobotę 6 lipca w Auli Pawła VI wezmą udział w "Spotkaniu ze Świadkami Powołań", po którym odbędzie się maryjne czuwanie modlitewne w Ogrodach Watykańskich.

W tych dniach w Rzymie odbędzie się także konferencja rektorów seminariów diecezjalnych oraz przełożonych odpowiedzialnych za formację w domach zakonnych i instytutach życia konsekrowanego: Rola odpowiedzialnych za formacje w służbie Nowej Ewangelizacji.

W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzą m.in. Sanktuarium Świętego Oblicza w Manopello.

16.07.2013 (wtorek)
Egzamin dla kandydatów

We wtorek 16 lica odbył się tradycyjny egzamin kwalifikacyjny do naszego Seminarium, obejmujący pracę z tekstami biblijnymi, nauczania Kościoła oraz test wiedzy katechizmowej. W chwili obecnej kwalifikację wstępną pozytywnie przeszło 7 kandydatów do naszego seminarium.

Druga tura kwalifikacji odbędzie się we wtorek 17 września.

 

Wybierz kronikę