Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Marzec 2008

08.03.2008 (sobota)
Promocja ceremoniarzy i lektorów

Klerycy stanowiący grupę ceremoniarzy uczestniczyło we Mszy Świętej z promocją na ceremoniarzy i lektorów. Obrzędom przewodniczył bp Ignacy Dec w katedrze świdnickiej.

  

13.03.2008 (czwartek)
Imieniny ks. inf. Kazimierza Jandziszaka

W związku ze swoim patronalnym świętem do seminarium przybył ks. inf. Kazimierz Jandziszak, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy. Przewodniczył on Mszy Świętej i wygłosił homilię.

  

14.03.2008 (piątek)
Przedstawienie "Mój Chrystus połamany"

Kilku alumnów udało się do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Wabienicach, aby wystawić sztukę "Mój Chrystus połamany". Wiązało się to z rozpoczynającymi się w tej parafii z archidiecezji wrocławskiej rekolekcjami wielkopostnymi.

  

14.03.2008 (piątek)
Droga krzyżowa

Do seminarium przybył ks. dr Piotr Nikolski, proboszcz parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Świdnicy. Przewodniczył on drodze krzyżowej.

  

14.03.2008 (piątek)
Wyjazd do Bierutowa

Klerycy z trzeciego roku wyjechali do Bierutowa, gdzie wystawili sztukę pt. "Mord w katedrze". Premiera tego przedstawienia miała miejsce w dniu ich obłóczyn.

  

15.03.2008 (sobota)
Diecezjalny Dzień Młodzieży w Strzegomiu

Spora część kleryków udała się na parafię pw. Świętych Piotra i Pawła do Strzegomia. Miał tam bowiem miejsce Diecezjalny Dzień Młodzieży.

  

19.03.2008 (środa)
Ogłoszenie nominacji biskupiej ks. prał. Adama Bałabucha

W Świdnickiej Kurii Biskupiej bp Ignacy Dec odczytał dekret Ojca Świętego Benedykta XVI ustanawiający biskupa pomocniczego dla diecezji świdnickiej. Został nim ks. prał. Adam Bałabuch, rektor naszego seminarium. Biskup nominat otrzymał diecezję tytularną w Aurusulianie i wybrał dla siebie słowa "Totus Christi et Mariae" jako motto biskupie.

  

31.03.2008 (poniedziałek)
Czwarta rocznica powstania diecezji świdnickiej

W związku z czwartą już rocznicą powstania diecezji świdnickiej Mszy Świętej w katedrze przewodniczył bp Adam Dyczkowski, biskup senior zielonogórsko-gorzowski. W Eucharystii uczestniczyło też wielu innych księży na czele z bp. Ignacym Decem.

    

Wybierz kronikę