Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Grudzień 2007

01.12.2007 (sobota)
Wigilia 1. niedzieli Adwentu

Nasi alumni rozpoczęli nowy rok liturgiczny uroczystą wigilią 1. niedzieli Adwentu, która odbyła się w seminaryjnej kaplicy. Psalmy i hymny śpiewane na cześć Pana uwieńczyła całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończyła się poranna Jutrznią. Całość miała bardzo bogatą oprawę, która swoją mistyką wywołała w alumnach zachwyt.

  

03.12.2007 (poniedziałek)
Wyjazd do Ścinawki Średniej z okazji św. Mikołaja

Klerycy z czwartego i pierwszego roku wyjechali do sióstr w Ścinawce Średniej. Miały tam miejsce mikołajki.

  

04.12.2007 (wtorek)
Obchody wspomnienia św. Mikołaja

Podczas uroczystej kolacji wspólnotę seminaryjną odwiedził św. Mikołaj, który nie zapomniał wziąć ze sobą prezentów. Dzień ten był bardzo wesoły i miły. Z pewnością będzie wspominany jeszcze przez długi czas.

      

04.12.2007 (wtorek)
Przedstawienie pt. "Wesele" wystawiane z okazji św. Mikołaja

Klerycy wystawili spektakl na podstawie "Wesela" Stanisława Wyspańskiego, w którym nowością był taniec. Sztuka wywołała podziw wśród publiczności.

      

04.12.2007 (wtorek)
Kabaret wystawiony z okazji św. Mikołaja

W tym dniu nasze seminarium antycypowało obchody jednego z najbardziej popularnych świętych ? św. Mikołaja. Jak co roku był to dzień bogaty w wydarzenia. Po obiedzie nasi alumni zorganizowali kabaret, w którym została zaprezentowana rzeczywistość seminaryjna widziana nieco w krzywym zwierciadle.

  

07.12.2007 (piątek)
Przysięga o dobrowolności święceń

W przededniu święceń prezbiteratu dk. Daniel Koprowski złożył przysięgę o dobrowolności przyjęcia tych święceń.

  

08.12.2007 (sobota)
Obłóczyny alumnów roku trzeciego i święcenia prezbiteratu dk. Daniela Koprowskiego

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest zawsze dla seminarium dniem szczególnym. To właśnie wtedy alumni kursu trzeciego przyjmują strój duchowny. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to aż dwudziestu dwóch braci zostało po raz pierwszy przyodzianych w sutanny.

Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Ignacy Dec, pasterz diecezji świdnickiej, w intencji obłóczonych modlili się wykładowcy i klerycy WSD, kapłani diecezjalni, a przede wszystkim rodziny, przyjaciele i znajomi. Bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości był dzień skupienia prowadzony przez ks. kan. Stanisława Przeradę, ojca duchownego naszych alumnów.

Dodatkowo uroczystości uświetniły święcenia kapłańskie dk. Daniela Koprowskiego. W tym szczególnym dla niego dniu byli przy nim rodzina, bracia kursowi oraz wielu księży i znajomych. Neoprezbiter otrzymał z rąk biskupa skierowanie na parafię Narodzenia NMP w Lądku-Zdroju. Po zakończeniu Mszy Świętej odbyło się przedstawienie pt. "Mord w katedrze", w którym alumni trzeciego roku ukazali sylwetkę św. Tomasza Becketa.

      

09.12.2007 (niedziela)
Wyjazd trzeciego roku na Górę Igliczną

Klerycy trzeciego kursu pojechali na Górę Igliczną, aby podziękować Matce Bożej za przyjęcie dzień wcześniej stroju duchownego.

  

09.12.2007 (niedziela)
Wyjazd do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do Wałbrzycha

Schola seminaryjna oraz kilku innych kleryków pojechało na parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Dzielili się tam świadectwem powołania oraz ubogacali liturgię śpiewem i asystą.

  

15.12.2007 (sobota)
Wyjazd do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP do Niemczy

Schola seminaryjna po raz kolejny wyjechała, tym razem na parafię pw. Niepokalanego Poczęcia NMP do Niemczy.

  

20.12.2007 (czwartek)
Wigilia seminaryjna

Tradycyjnie w naszym seminarium odbyła się uroczysta wigilia świąt Narodzenia Pańskiego, którą przygotowali alumni roku drugiego. Wszystko zaczęło się Eucharystią w seminaryjnej kaplicy, której przewodniczył biskup świdnicki, bp Ignacy Dec. Po Mszy Świętej goście udali się do refektarza, gdzie klerycy wystawili "Chłopów". Po życzeniach i dzieleniu się opłatkiem była wieczerza, a także wspólne śpiewanie kolęd. Wspaniała, rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym, przez co wieczór ten na pewno będzie dla nas niezapomniany.

    

Wybierz kronikę