Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Listopad 2007

01.11.2007 (czwartek)
Uroczystość Wszystkich Świętych

Jest to dzień szczególnej pamięci o tych wszystkich, którzy odeszli już do Pana i cieszą się wieczną szczęśliwością w Niebie. Głównym obchodom na świdnickim cmentarzu przewodniczył bp Ignacy Dec, biskup świdnicki.

03.11.2007 (sobota)
Dzień skupienia rodziców

Do seminarium przybyli rodzice alumnów z kursów trzeciego i drugiego. Odbyli oni swój dzień skupienia.

  

10.11.2007 (sobota)
Wykład Koła Naukowego

Koło Naukowe alumnów zorganizowało kolejny wykład. Tym razem o poszukiwaniu Arki Przymierza mówił ks. dr Jan Klinkowski.

  

11.11.2007 (niedziela)
Mecz piłkarski w Opolu

Kilku alumnów udało się wraz z piłkarską reprezentacją seminarium wrocławskiego do Opola, aby zmierzyć się z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Gliwickiej i Opolskiej. Drużyna z Dolnego Śląska niestety przegrała.

  

11.11.2007 (niedziela)
Święto Niepodległości

Najważniejsze polskie święto narodowe ? Święto Odzyskania Niepodległości, klerycy uczcili wraz ze swoim biskupem uroczystą Mszą Świętą w katedrze. Obchody uwieńczone zostały bardzo bogatą liturgią. W homilii pasterz Kościoła świdnickiego podkreślił znaczenie władzy w życiu każdego człowieka.

16.11.2007 (piątek)
Wyjazd do Częstochowy

Alumni trzeciego roku wraz z ks. Jarosławem Leśniakiem, ojcem duchownym, udali się do Częstochowy. Przy cudownym Obrazie uczestniczyli we Mszy Świętej.

  

17.11.2007 (sobota)
Poświęcenie kaplicy w mieszkaniu sióstr

W nowym mieszkaniu na poddaszu budynku B została poświęcona kaplica, która służy siostrom jadwiżankom. Poświęcenia i przekazania aktu ustanawiającego dokonał bp Ignacy Dec. Od tej pory siostry jadwiżanki, mieszkając w zaciszu klauzury, mogą wypełniać swoją regułę i wymadlać błogosławieństwo dla naszego seminarium.

  

22.11.2007 (czwartek)
Wspomnienie św. Cecylii

Wspomnienie św. Cecylii jest świętem chórzystów, organistów i śpiewaków. Jest ona bowiem patronką muzyki kościelnej. W związku z tym do seminarium przybył ks. Piotr Ważydrąg, wykładowca muzyki, aby odprawić Mszę Świętą.

  

Wybierz kronikę