Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Styczeń 2007

20.01.2007 (sobota)
Wyjazd do Goczałkowa

Alumni związani z Towarzystwem Przyjaciół wyjechali na parafię pw. Chrystusa Króla do Goczałkowa. W ten sposób chcieli zrewanżować się za wizytę członków tego koła w Świdnicy.

  

21.01.2007 (niedziela)
Msza Święta ekumeniczna

W katedrze odbyła się Msza Święta ekumeniczna, której przewodniczył bp Ignacy Dec. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wspólnot odłączonych od Kościoła katolickiego.

  

22.01.2007 (poniedziałek)
"Powołaniówka" w Wałbrzychu

Grupa alumnów wyjechała do Wałbrzycha na pallotyńską parafię pw. św. Franciszka z Asyżu, aby uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym. Dzielili się też świadectwem swojego powołania.

  

23.01.2007 (wtorek)
Jasełka w seminarium

Dzieci, które przybyły do nas w dniu św. Mikołaja, postanowiły się odwdzięczyć i wróciły do seminarium z programem artystycznym. Składał się on z dwóch części: przedstawienia o poszukiwaniu wartości w świecie współczesnym oraz śpiewu kolęd przez najmłodsze z dzieci.

  

25.01.2007 (czwartek)
Kolacja z inżynierami i pracownikami

Po kilku miesiącach ciężkiej i wytężonej pracy udało się zakończyć remont pomieszczeń pierwszego piętra w budynku głównym naszego seminarium. W czwartek wraz z przedstawicielami wykonawców, pracownikami i ich rodzinami spotkaliśmy się przy ołtarzu, gdzie dziękowaliśmy za dobrodziejów naszej wspólnoty. Po uroczystej Mszy Świętej odbyło się spotkanie kolędowe - niezwykle miłe i wzruszające. Ksiądz kan. Tadeusz Chlipała, dyrektor administracyjny, dziękował wszystkim za wykonane prace. Wspólny śpiew kolęd zakończył ten radosny wieczór.

    

Wybierz kronikę