Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Listopad 2006

11.11.2006 (sobota)
Wyjazd do Częstochowy

Ksiądz kan. Tadeusz Chlipała wraz z alumnami kursów trzeciego i pierwszego udał się z pielgrzymką. Odwiedzili Matkę Bożą w Częstochowie, wypraszając u Niej łaski dla całej wspólnoty seminaryjnej.

  

18.11.2006 (sobota)
Wizyta członków Towarzystwa Przyjaciół ze Złotego Stoku

Do seminarium przyjechali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej ze Złotego Stoku. Przybyli wraz ze swoim proboszczem, ks. Krzysztofem Ambrożejem.

  

25.11.2006 (sobota)
Przyjęcie szkaplerzy

Więź z Maryją to nie tylko zapatrzenie się w Nią i naśladowanie Jej, ale to "coś jeszcze o wiele większego", jak wyraził się Jan Paweł II w encyklice "Redemptoris Mater". Za tą zachętą Sługi Bożego poszło 15 alumnów przyjmując 25 listopada z rąk o. Jarosława Leśniaka szkaplerze Karmelitańskie. Niech Maryja Matka kapłanów pomaga im wzrastać w wierze i miłości do Jej Syna. Złączeni duchowo z wielką Rodziną Karmelitańską niech wzrastają w świętości na wzór Matki Bożej.

    

25.11.2006 (sobota)
Mecz piłkarski

Drużyna piłkarska rozegrała mecz towarzyski. Jej rywalem byli ministranci z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy.

  

26.11.2006 (niedziela)
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Część wspólnoty seminaryjnej wraz z ks. prał. Adamem Bałabuchem, rektorem, udała się do parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Uczestniczyli oni tam w uroczystościach odpustowych, dzielili się świadectwem swego powołania i opowiadali o seminarium.

  

28.11.2006 (wtorek)
Poświęcenie nowej kaplicy

W seminarium odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której poświęcona została nowa kaplica seminaryjna. Uroczystościom przewodniczył bp Ignacy Dec, biskup świdnicki. W procesji z darami wzięli udział przedstawiciele pracowników, którzy swoją pracą przyczynili się do powstania naszego nowego miejsca modlitwy. Podczas Eucharystii biskup przypomniał, że kaplica jest najważniejszym miejscem w seminarium, to w niej bowiem kleryk powinien wzrastać w swoim powołaniu.

    

28.11.2006 (wtorek)
Wizyta Towarzystwa Przyjaciół z Goczałkowa

Do seminarium przyjechali członkowie Towarzystwa Przyjaciół WSD z parafii pw. Chrystusa Króla w Goczałkowie.

  

Wybierz kronikę