Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Wrzesień 2006

25.09.2006 (poniedziałek)
Przyjazd alumnów pierwszego roku

Nasza wspólnota powiększyła się o szesnastu braci po tym, jak do seminarium przyjechali alumni pierwszego roku. Z pewnością ten dzień zapamiętają na całe życie. Od tego dnia seminarium będzie ich drugich domem, w którym będą się modlić, uczyć, pracować, rozwijać własne zdolności, w którym będą stawać się kapłanami. Pierwszej Mszy Świętej przewodniczył bp Ignacy Dec, biskup świdnicki. Podkreślił, jak ważne dla Kościoła jest każde powołanie ? jest ono zawsze znakiem, że Dobry Pasterz posyła robotników na żniwo swoje.

  

29.09.2006 (piątek)
Pielgrzymka alumnów roku pierwszego do Barda

Alumni pierwszego roku udali się do Barda, do tronu Matki Bożej Strażniczki Wiary. Papież Benedykt XVI przypomniał nam w Częstochowie, jak ważne jest, aby uczyć się kontemplacji Oblicza Chrystusa w szkole Maryi. Od Tej, która przyjęła Słowo Przedwieczne mamy brać przykład, jak każdego dnia w pełnym zachwycie trwać przy Jezusie. Najmłodsi bracia podążali też drogami Kalwarii, gdzie rozważali tajemnice odkupienia.

  

30.09.2006 (sobota)
Powrót alumnów z wakacji

Seminaryjne budynki zapełniły się powracającymi z wakacji klerykami. Dla roku drugiego i trzeciego to powrót w znajome strony ? diakoni po pięciu latach spędzonych we Wrocławiu przenieśli się do Świdnicy. Wszyscy "na gorąco" wymieniali wakacyjne wspomnienia, wrażenia. Wieczorem rozpoczął się dzień skupienia ? czas na zebranie myśli, chwilę wyciszenia.

Wybierz kronikę