Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Maj 2006

07.05.2006 (niedziela)
Niedziela Dobrego Pasterza

Niedziela Dobrego Pasterza od wielu lat jest doskonałą okazją do szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich. Z tej okazji klerycy świdnickiego seminarium odwiedzili zaprzyjaźnione parafie, aby dać świadectwo o swoim powołaniu.

18.05.2006 (czwartek)
Rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

W rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II wspólnota seminaryjna udała się do katedry na Mszę Świętą. Przewodniczył jej ks. inf. Kazimierz Jandziszak, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy.

  

19.05.2006 (piątek)
Pożegnanie diakonów

Dzień przed święceniami prezbiteratu alumni mają zwyczaj żegnać swoich kolegów, którzy kończą formację w seminarium. Tym razem przygotowano przedstawienie opisujące obronę Częstochowy i uwięzienie Stefana kard. Wyszyńskiego pt. "W tym znaku zwyciężysz". Po zakończeniu sztuki wszyscy udali się na nabożeństwo, podczas którego diakoni złożyli przyrzeczenia o dobrowolności przyjęcia święceń.

  

20.05.2006 (sobota)
Święcenia prezbiteratu

Najważniejszym dniem dla całej wspólnoty seminaryjnej bez wątpienia jest dzień święceń prezbiteratu. W tym roku bp Ignacy Dec udzielił święceń czterem diakonom świdnickiego "domu ziarna". W uroczystej Eucharystii wzięli udział licznie zgromadzeni księża, klerycy i zaproszeni goście.

     

Lista nowo wyświęconych
ks. Grzegorz Kucharski - parafia pw. Świętych Piotra i Pawła w Strzegomiu
ks. Andrzej Majka - parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim
ks. Kamil Raczycki - parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim
ks. Krzysztof Wereski - parafia pw. Narodzenia NMP w Otroczu (diecezja sandomierska)

21.05.2006 (niedziela)
Prymicje w Strzegomiu i w Stroniu Śląskim

Dzień po święceniach księża neoprezbiterzy odprawili swoje pierwsze Msze Święte. Po ich zakończeniu świętowali wraz z rodziną to bardzo ważne wydarzenie.

23.05.2006 (wtorek)
Prymicje w seminarium

Do "domu ziarna" przyjechali nowo wyświęceni księża. W związku z tym w seminarium odbyły się prymicje, którym przewodniczył ks. Grzegorz Kucharski.

  

26.05.2006 (piątek)
Spotkanie z papieżem Benedyktem XVI na Jasnej Górze

Wspólnota seminaryjna udała się do Częstochowy, aby wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Nasi alumni już przed południem oczekiwali na niego na jasnogórskim placu.

    

Wybierz kronikę