Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Październik 2005

01.10.2005 (sobota)
Rozpoczęcie działalności seminarium

Wraz z początkiem Roku Akademickiego 2005/2006 do seminarium przybyli po raz pierwszy alumni. Klerycy z kursów szóstego, drugiego i pierwszego po okiem ks. prał. Adama Bałabucha, rektora, będą odbywać swoją formację do kapłaństwa w Świdnicy. Pozostałe roczniki wciąż studiują we Wrocławiu.

Oprócz rektora, w seminarium jako przełożeni posługują jeszcze dwaj inni księża. Są to: ks. kan. Tadeusz Chlipała, który pełni funkcję dyrektora administracyjnego, oraz ks. kan. Stanisław Przerada, ojciec duchowny. Dla świdnickich alumnów studiujących w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu bp Ignacy Dec ustanowił prefektem ks. Juliana Rafałko, natomiast ojcem duchownym ks. Jarosława Leśniaka.

04.10.2005 (wtorek)
Mecz z wychowankami poprawczaka

Alumni udali się do Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy. Rozegrali z tamtejszymi podopiecznymi mecz piłki nożnej.

  

29.10.2005 (sobota)
Poświęcenie szkaplerzy

Grupa alumnów przyjęła szkaplerze. W ten sposób włączyli się w tzw. Rodzinę Karmelitańską.

  

29.10.2005 (sobota)
Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2005/2006

Seminarium przeżywało uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2005/2006. Wszystko rozpoczęło się od Mszy Świętej w katedrze świdnickiej, której przewodniczył bp Stefan Cichy, biskup legnicki. Po niej wszyscy przenieśli się do auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, gdzie miała miejsce akademia.

    

Wybierz kronikę