Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
TPS > Kronika

Wesprzyj Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej dokonująć wpłaty ofiary online
Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika Towarzystwa Przyjaciół WSD - rok 2009

11.01.2009 (niedziela)
Spotkanie opłatkowe prezesów kół Towarzystwa Przyjaciół WSD

Prezesi Towarzystwa Przyjaciół świdnickiego seminarium spotkali się po raz pierwszy na spotkaniu opłatkowym. Była to okazja do złożenia sobie życzeń, podziękowania za wsparcie oraz do wspólnego spędzenia dnia.

Wizyta prezesów w seminarium duchownym rozpoczęła się od Mszy Świętej, której przewodniczył , a homilię wygłosił ks. kan. Wiesław Rusin. Po krótkiej przerwie na kawę, w auli seminaryjnej można było obejrzeć spektakl teatralny na podstawie sztuki Williama Shakespeare'a "Juliusz Cezar". Tuż po sztuce goście oraz klerycy spotkali się w refektarzu aby podzielić się opłatkiem. Dzień zakończył się wspólnym obiadem oraz śpiewaniem kolęd.

      

26.04.2009 (niedziela)
Wizyta prezesów Towarzystw Przyjaciół WSD

Wspólnotę świdnickiego "domu ziarna" odwiedzili prezesi lokalnych Towarzystw Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. Po krótkiej prezentacji naszego seminarium prowadzonej przez kleryków odbył się najważniejszy punkt dnia. Była nim oczywiście Eucharystia, której przewodniczył , rektor. On również wygłosił homilię. Po Mszy Świętej była okazja do wspólnego posiłku, podziękowań i życzeń.

      

07.06.2009 (niedziela)
Pielgrzymka Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego

Jak co roku na początku czerwca Towarzystwo Przyjaciół naszego seminarium uczestniczyło w pielgrzymce. W tym jednak roku nie udali się do Barda, ale w związku z pięcioleciem seminarium przybyli do Świdnicy. Uroczystości rozpoczęły się w katedrze, gdzie Mszy Świętej przewodniczył ks. prał. Tadeusz Chlipała, rektor. Homilię wygłosił ks. prał. Stanisław Przerada. Mówił w niej o wielkiej roli Towarzystwa i o jego wsparciu dla całej wspólnoty. Nawiązał też do Trójcy Przenajświętszej, której uroczystość obchodziliśmy.

Po Eucharystii wszyscy udali się do "domu ziarna", gdzie w ogrodzie był przygotowany festyn. Na scenie występowali różni ludzie, m. in. tenorzy, zespół z Goczałkowa oraz zespół seminaryjny. Na koniec była litania do Serca Pana Jezusa.

      

Wybierz kronikę