Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
TPS > Kronika

Wesprzyj Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej dokonująć wpłaty ofiary online
Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika Towarzystwa Przyjaciół WSD - rok 2007

20.01.2007 (sobota)
Wyjazd do Goczałkowa

Alumni związani z Towarzystwem Przyjaciół wyjechali na parafię pw. Chrystusa Króla do Goczałkowa. W ten sposób chcieli zrewanżować się za wizytę członków tego koła w Świdnicy.

  

11.03.2007 (niedziela)
Wizyta Towarzystwa Przyjaciół WSD z parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Do seminarium świdnickiego przybyli członkowie Towarzystwa Przyjaciół z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy.

  

22.04.2007 (niedziela)
Dzień skupienia prezesów Towarzystwa Przyjaciół WSD

W tym roku 3. niedziela Wielkanocna była okazją do spotkań z przyjaciółmi naszego seminarium. Tego dnia gościliśmy u nas prezesów Towarzystw Przyjaciół. Uczestniczyli oni we Mszy Świętej, którą sprawował ks. prał. Adam Bałabuch, rektor. Nie zabrakło podziękowań za dotychczasową współpracę i próśb o dalszą pomoc. Po Eucharystii był czas do porozmawiania przy poczęstunku i omówienia ważnych spraw dotyczących naszego seminarium.

W tym dniu odwiedzili nas również przyjaciele z Kudowy-Zdroju. Niewątpliwie takie spotkania ubogacają, a my cieszymy się ponieważ z roku na rok coraz więcej osób chce aktywnie uczestniczyć w życiu naszego seminarium poprzez przynależność do Towarzystwa Przyjaciół.

  

03.06.2007 (niedziela)
Dzień skupienia Towarzystwa Przyjaciół WSD Diecezji Świdnickiej

W niedzielę nasi aktorzy, którzy wystawili sztukę na pożegnanie diakonów, pojechali z przedstawieniem do Barda Śląskiego. Inscenizacja odbyła się z okazji spotkania Towarzystw Przyjaciół naszego seminarium. W Bardzie ksiądz rektor przewodniczył Mszy Świętej i nabożeństwu do Serca Pana Jezusa.

      

Wybierz kronikę