Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Świeccy

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika studiów zaocznych - rok 2016

08.05.2016 (niedziela)
Dzień skupienia roku V

W dniu 08.05.2016 w parafii pw. św. Barbary w Wałbrzychu odbył się Dzień Skupienia studentów świeckich V roku studiów teologicznych w Świdnicy. Życzliwym gospodarzem tego spotkania był  ks. proboszcz parafii św. Barbary, wykładowca teologii moralnej, ks. dr Władysław Terpiłowski. 
Dzień Skupienia rozpoczął się Eucharystią o godz. 12.00 z czynnym udziałem studentów. Po Mszy Świętej pan Grzegorz Topoła zaprezentował grupę studencką i ich uczelnię, z przekonaniem zachęcając parafian do podjęcia drogi rozwoju swojej wiary poprzez pogłębienie swojej wiedzy o Bogu, człowieku i świecie na świdnickiej uczelni teologicznej. 
Po Eucharystii studenci zostali zaproszeni przez ks. Władysława na wspólny posiłek. Dla ciała był smaczny obiad i kawa z ciastem, dla ducha – konferencja, którą przygotował ks. prałat Ludwik Hawrylewicz – były proboszcz tej gościnnej Parafii. Swoją konferencję ks. prałat rozpoczął od osobistych wspomnień i ważnych pamiątek ze swojego życia, a następnie z wielką serdecznością wskazał cele, jakim w Kościele powinna służyć nauka: rozwój duchowy, służba Kościołowi, a nade wszystko praktyczna miłość bliźniego. 
Na zakończenie tego sympatycznego dnia, ks. Władysław udzielił studentom Bożego błogosławieństwa i życzył pomyślnej sesji egzaminacyjnej. Studenci V roku dziękują ks. drowi Władysławowi Terpiłowskiemu za zaproszenie i zorganizowanie tego przemiłego dnia. 
 

Wybierz kronikę