Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Lipiec 2017

02.07.2017 - 11.07.2017 (nie - wto)
Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Alumni roku czwartego wraz z kilkoma diakonami uczestniczyli w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Jest to szczególne miejsce narodzenia, życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Organizatorem pielgrzymki był ks. dr hab. Jarosław Lipniak, wykładowca teologii dogmatycznej w naszym seminarium. Pielgrzymi nawiedzili nie tylko najważniejsze miejsca związane z osobą Jezusa Chrystusa, ale również groby Patriarchów Abrahama, Izaaka i Jakuba. Codziennym Eucharystiom przewodniczył o. bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. 

11.07.2017 (wtorek)
Egzamin wstępny

W gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy odbył się egzamin wstępny dla pięciu kandydatów. Składał się on z dwóch części. Pierwsza to test pisemny, którego celem było sprawdzenie wiedzy z treści Ewangelii według św. Marka, fragmentów Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz adhortacji apostolskiej Ojca świętego Franciszka Evangelii Gaudium. Drugą część egzaminu wstępnego stanowiła rozmowa kwalifikacyjna z księdzem rektorem, wicerektorem i prefektem. Po zakończonym egzaminie, kandydaci udali się do seminaryjnego refektarza na wspólny obiad. Kwalifikacja dla kolejnych kandydatów zaplanowana jest na 12 września br.   

21.07.2017 - 22.07.2017 (pią - sob)
Wakacyjny Dzień Skupienia

W seminarium odbył się wakacyjny dzień skupienia dla alumnów. Poprowadził go o. Marcin Dolak, ojciec duchowny. Myśl przewodnia jednodniowych ćwiczeń duchowych została zaczerpnięta z Księgi Koheleta: „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”.  Dzień skupienia rozpoczął się w piątkowy wieczór i obejmował Adorację Najświętszego Sakramentu, Eucharystię, wspólną modlitwę Liturgią Godzin oraz konferencje, które wygłosił o. Marcin Dolak. 

25.07.2017 (wtorek)
Remont kaplicy

Podczas wakacji alumni naszego seminarium pełnią w „Domu Ziarna” różne dyżury. Klerycy po pierwszym i drugim roku przebywają na tzw. grupach roboczych. W tym czasie wykonują rozmaite prace porządkowe. W tym roku owocem ich zaangażowania jest m.in. odmalowana kaplica w pawilonie, która jest w pełni przygotowana na przybycie nowych kleryków pierwszego roku, którzy rozpoczną swoją formację już we wrześniu.  

31.07.2017 - 09.08.2017 (pon - śro)
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Grupa alumnów naszego seminarium wzięła udział w XIV Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Tegoroczne rekolekcje w drodze tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą Eucharystią w katedrze świdnickiej, której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. 

Wybierz kronikę