Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Lipiec 2015

29.06.2015 - 02.07.2015 (pon - czw)
Rekolekcje dla kapłanów

W dniach 29.06 (pn) - 02.07 (cz) w naszym seminarium odbywają się doroczne rekolekcje dla kapłanów naszej diecezji. Ćwiczenia duchowne są podzielone na dwie serie i odbywają się pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla, ordynariusza Bielsko-Żywieckiego i związane są tematycznie z hasłem roku duszpasterskiego "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". W I serii rekolekcji uczestniczy 30 kapłanów.

01.07.2015 - 22.09.2015 (śro - wto)
Wakacyjne grupy robocze

W trakcie wakacji alumni po roku I i II przebywają w małych grupach na dyżurach wakacyjnych, określanych jako "grupa robocza". W tym czasie mają miejsce rozmaite prace przy porządkowaniu domu, ogrodu, chodników, a także pomoc przy przygotowaniu do remontu obiektów nabytych od Pogotowia Ratunkowego.

03.07.2015 - 10.07.2015 (pią - pią)
Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Jest już tradycją od kilku lat, że w lipcu alumni V roku udają się z pielgrzymką do Ziemi Świętej. W tym roku pięciu braci tego rocznika wraz z ks. kan. Jarosławem M. Lipniakiem, proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Witoszowie Dolnym i wykładowcą teologii dogmatycznej w seminarium, zwiedzało miejsca związane z działalnością Jezusa Chrystusa. Oprócz zwiedzania m.in. Jerozolimy, Cezarei Nadmorskiej i Galilei kilka dni poświęcili na wolontariat.

15.07.2015 (środa)
Egzamin wstępny do Seminarium

W seminarium odbyła się kwalifikacja do Wyższego Seminarium Duchownego dla sześciu kandydatów pragnących wstąpić do grona alumnów. Po egzaminie pisemnym kandydaci przeszli przez cykl rozmów kwalifikacyjnych z zakresu ogólnej wiedzy katechizmowej, a także sakramentalnej i biblijnej. Kolejna kwalifikacja do naszego Seminarium odbędzie się we wtorek 15 września br.

24.07.2015 - 25.07.2015 (pią - sob)
Wakacyjny dzień skupienia

W piątkowy wakacyjny wieczór grupa alumnów rozpoczęła swój wakacyjny dzień skupienia. Plan dnia skałdał się z konferencji, modlitwy Liturgią Godzin, adoracji oraz Eucharystii. Ćwiczenia duchowne zakończyły się w sobotę, wspólną kolacją.

Wybierz kronikę