Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Kwiecień 2008

02.04.2008 (środa)
Trzecia rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Z okazji trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II wspólnota seminaryjna udała się na Mszę Świętą do katedry. Przewodniczył jej bp nom. Adam Bałabuch, rektor.

  

05.04.2008 (sobota)
Sympozjum naukowe o Annie Jenke

Wspólnota seminaryjna udała się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdnicy. Odbyło się tam bowiem sympozjum naukowe dotyczące Anny Jenke.

  

06.04.2008 (niedziela)
Wyjazd do Krosnowic

Schola seminaryjna wraz z ks. kan. Tadeuszem Chlipałą udała się na parafię pw. św. Jakuba Apostoła w Krosnowicach. Dzielili się tam świadectwem powołania.

  

13.04.2008 (niedziela)
Niedziela Dobrego Pasterza

Obchodzona w Kościele 4. niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest tradycyjnie dniem, w którym cała wspólnota seminaryjna rozjeżdża się po parafiach naszej diecezji, aby głosić świadectwo swojego powołania słowem i przykładem. Klerycy wyjeżdżają po dwóch, podobnie jak niegdyś apostołowie byli wysyłani przez Pana Jezusa parami, aby głosili Dobrą Nowinę. Tradycyjnie też klerycy pierwszego roku udają się całym rokiem wraz z ojcem duchownym do jednej z parafii naszej diecezji. W tym roku odwiedzili oni parafię w Lądku-Zdroju, gdzie poprzez słowo świadectwa, a także przygotowanie liturgii głosili Chrystusa tamtejszej wspólnocie parafialnej.

20.04.2008 (niedziela)
Dzień skupienia dla Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej

W 5. niedzielę wielkanocną naszą wspólnotę seminaryjną odwiedzili prezesi parafialnych oddziałów Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Po szeregu spotkań, dzięki którym prezesi mogli lepiej poznać nasze seminarium oraz wspólnym obiedzie, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w katedrze, której przewodniczył bp nom. Adam Bałabuch, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

    

23.04.2008 (środa)
Odpust w seminarium

Ten dzień jest dla naszej wspólnoty dniem szczególnym, gdyż jest to dzień patrona naszego seminarium ? św. Wojciecha. Uroczystej Eucharystii odpustowej w naszej kaplicy seminaryjnej przewodniczył i homilię wygłosił bp Ignacy Dec. Przedstawił on także samą postać św. Wojciecha, jego drogę do świętości oraz dzieło, którego dokonał nie tylko za życia, ale również po śmierci i dał go naszej wspólnocie jako szczególny wzór do naśladowania.

  

26.04.2008 - 27.04.2008 (sob - nie)
Pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik

W dniach 26-27 kwietnia nasza wspólnota seminaryjna pielgrzymowała do Krakowa-Łagiewnik. Była to dla wszystkich wspaniała okazja, aby w modlitewnym wyciszeniu zatopić się w oceanie Miłosierdzia Bożego. Pierwszy dzień wspólnota spędziła w Łagiewnikach, gdzie uczestniczyliśmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego, po czym każdy z osobna oddał się modlitewnej kontemplacji oraz zwiedzaniu Krakowa. Wieczorem zebraliśmy się na wspólnym odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiemu, po czym udaliśmy się na spoczynek. Następnego dnia uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem bp. nom. Adama Bałabucha, transmitowanej na żywo przez Telewizję Polską. Następnie zwiedziliśmy Wawel, kościół na Skałce, w którym znajduje się grobowiec św. Stanisława, udaliśmy się też do księży salwatorianów, gdzie mieliśmy okazję poznać tamtejszą wspólnotę seminaryjną. Stamtąd udaliśmy się do klasztoru ojców benedyktynów w Tyńcu, gdzie wzięliśmy udział w Nieszporach parafialnych, po czym jeden z ojców oprowadził nas po klasztorze i opowiedział historię zakonu.

      

29.04.2008 (wtorek)
Wizyta dzieci w seminarium

Do seminarium przybyły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Świdnicy. Zostały one oprowadzone po "domu ziarna" oraz rozegrały mecz piłki nożnej z klerykami.

    

Wybierz kronikę