Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Luty 2008

26.01.2008 - 07.02.2008 (sob - czw)
Zimowa sesja egzaminacyjna

Zimowa sesja egzaminacyjna to czas wytężonej pracy intelektualnej wśród kleryków. Zdają oni w tym czasie egzaminy.

02.02.2008 (sobota)
Wyjazd do Wir

Ksiądz dyrektor wraz z alumnami drugiego roku pojechał do parafii pw. Michała Archanioła do Wir. Uczestniczyli tam we Mszy Świętej, której przewodniczył właśnie ks. kan. Tadeusz Chlipała. Odbyło się również wspólne kolędowanie.

  

08.02.2008 - 10.02.2008 (pią - nie)
Rekolekcje zamknięte dla młodzieży męskiej

W dniach od 8 do 10 lutego odbyły się w świdnickim seminarium zamknięte rekolekcje dla młodzieży męskiej. Tradycyjnie już rekolektanci podzieleni zostali na dwie grupy ? 40 osób było w Świdnicy i 80 w Zagórzu. Przez trzy dni dane im było zakosztować życia seminaryjnego, uczestnicząc w Eucharystii, słuchając konferencji czy biorąc udział w konwersatoriach. Do programu należały także nabożeństwa medytacyjne, projekcja filmu, spektakl przygotowany przez Teatr WSD oraz zwiedzanie zabytków biskupiego miasta. Za przygotowanie rekolekcji odpowiedzialny był rok trzeci pod kierunkiem ks. Jarosława Leśniaka i ks. Stanisława Przerady, ojców duchownych.

      

13.02.2008 - 15.02.2008 (śro - pią)
Rekolekcje wielkopostne

Na rozpoczęcie okresu Przygotowania Paschalnego w seminarium odbyły się rekolekcje. Poprowadził je ks. dr Ryszard Zawadzki, biblista z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

  

16.02.2008 (sobota)
Posługa lektoratu alumnów roku trzeciego

Po zakończeniu w naszej wspólnocie rekolekcji wielkopostnych dwudziestu dwóm braciom z roku trzeciego bp Ignacy Dec udzielił posługi lektoratu. Jest to pierwszy urząd, jaki otrzymują kandydaci przygotowujący się do kapłaństwa. Od tego czasu mają prawo do uroczystego odczytywania lekcji w czasie Eucharystii i nabożeństw oraz wezwani są do świadczenia swoim życiem o prawdach zawartych w słowie Bożym.

    

17.02.2008 (niedziela)
Wyjazd do Wir

Ponownie część alumnów udała się do parafii pw. Michała Archanioła do Wir. Zorganizowano tam bowiem "powołaniówkę".

  

24.02.2008 (niedziela)
"Powołaniówka" w Strzegomiu

Grupa alumnów pojechała na parafię pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu. Uczestniczyli tam we Mszach Świętych, ubogacając je śpiewem i asystą.

  

Wybierz kronikę