Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Maj 2006

01.05.2006 - 03.05.2006 (pon - śro)
Pielgrzymka do Gniezna i do Lichenia

Dni świąteczne przełożeni wraz z klerykami spędzili na pielgrzymowaniu. Najpierw udali się do Gniezna, gdzie u grobu św. Wojciecha otrzymali cząstkę relikwii tego świętego Patrona seminarium. Kolejnym punktem pielgrzymki był Licheń Stary, gdzie wspólnota modliła się przed cudownym obrazem Matki Boskiej.

      

07.05.2006 (niedziela)
Niedziela Dobrego Pasterza

Niedziela Dobrego Pasterza od wielu lat jest doskonałą okazją do szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich. Z tej okazji klerycy świdnickiego seminarium odwiedzili zaprzyjaźnione parafie, aby dać świadectwo o swoim powołaniu.

18.05.2006 (czwartek)
Rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

W rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II wspólnota seminaryjna udała się do katedry na Mszę Świętą. Przewodniczył jej ks. inf. Kazimierz Jandziszak, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy.

  

19.05.2006 (piątek)
Pożegnanie diakonów

Dzień przed święceniami prezbiteratu alumni mają zwyczaj żegnać swoich kolegów, którzy kończą formację w seminarium. Tym razem przygotowano przedstawienie opisujące obronę Częstochowy i uwięzienie Stefana kard. Wyszyńskiego pt. "W tym znaku zwyciężysz". Po zakończeniu sztuki wszyscy udali się na nabożeństwo, podczas którego diakoni złożyli przyrzeczenia o dobrowolności przyjęcia święceń.

  

20.05.2006 (sobota)
Święcenia prezbiteratu

Najważniejszym dniem dla całej wspólnoty seminaryjnej bez wątpienia jest dzień święceń prezbiteratu. W tym roku bp Ignacy Dec udzielił święceń czterem diakonom świdnickiego "domu ziarna". W uroczystej Eucharystii wzięli udział licznie zgromadzeni księża, klerycy i zaproszeni goście.

     

Lista nowo wyświęconych
ks. Grzegorz Kucharski - parafia pw. Świętych Piotra i Pawła w Strzegomiu
ks. Andrzej Majka - parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim
ks. Kamil Raczycki - parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim
ks. Krzysztof Wereski - parafia pw. Narodzenia NMP w Otroczu (diecezja sandomierska)

21.05.2006 (niedziela)
Prymicje w Strzegomiu i w Stroniu Śląskim

Dzień po święceniach księża neoprezbiterzy odprawili swoje pierwsze Msze Święte. Po ich zakończeniu świętowali wraz z rodziną to bardzo ważne wydarzenie.

23.05.2006 (wtorek)
Prymicje w seminarium

Do "domu ziarna" przyjechali nowo wyświęceni księża. W związku z tym w seminarium odbyły się prymicje, którym przewodniczył ks. Grzegorz Kucharski.

  

26.05.2006 (piątek)
Spotkanie z papieżem Benedyktem XVI na Jasnej Górze

Wspólnota seminaryjna udała się do Częstochowy, aby wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Nasi alumni już przed południem oczekiwali na niego na jasnogórskim placu.

    

Wybierz kronikę