Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
Seminarium > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika WSD - Kwiecień 2006

31.03.2006 - 02.04.2006 (pią - nie)
Rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Alumni uczestniczyli w piątek w drodze krzyżowej prowadzącej przez całe miasto, w sobotę w adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, a w niedzielę w uroczystej Eucharystii na świdnickim rynku.

  

22.04.2006 - 23.04.2006 (sob - nie)
Rekolekcje dla rodziców alumnów

W seminarium odbyły się rekolekcje dla rodziców kleryków. Pierwszego dnia spotkali się rodzice alumnów drugiego i szóstego roku, natomiast kolejnego dnia rodzice pierwszego roku. Oba dni wypełnione były konferencjami, wspólną modlitwą i spotkaniami z moderatorami.

24.04.2006 (poniedziałek)
Wspomnienie św. Wojciecha

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha uczczono w seminarium w tym roku poranną Eucharystią, której przewodniczył bp Ignacy Dec. Następnie odbyło się śniadanie, na które zostali zaproszeni wszyscy moderatorzy i wykładowcy WSD w Świdnicy.

30.04.2006 (niedziela)
Promocje lektorskie

W kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w Strzegomiu odbyła się promocja lektorska i ceremoniarska ministrantów z terenów diecezji świdnickiej. Uroczystości przewodniczył bp Ignacy Dec i obecni na niej byli także niektórzy alumni.

30.04.2006 (niedziela)
Dzień skupienia prezesów Towarzystwa Przyjaciół WSD

Po raz pierwszy w naszym seminarium spotkali się prezesowie kół Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Wspólnie uczestniczyli we Mszy Świętej, a następnie spotkali się z klerykami ich przełożonymi.

Wybierz kronikę