Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej
Portal „Adalbertus” | Seminarium Duchowne | Diecezja Świdnicka
DWiR > Kronika

Drukuj stronę Wyślij link znajomemu

Kronika - rok 2018

04.06.2018 (poniedziałek)
Spotkanie DWiR

W „Domu Ziarna” odbyło się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”. Tym razem przedmiotem wykładu i dyskusji stał się problem: „Czy w obliczu cierpienia można Boga nazywać dobrym ojcem?”.

Konferencję rozpoczął Ks. Rektor Tadeusz Chlipała, który powitał wszystkich przybyłych. Po przedstawieniu i odczytaniu biogramu prelegenta, miał miejsce wykład prof. dr. hab. Jacka Wojtysiaka, kierownika katedry Teorii Poznania KUL. Drugą część programu stanowił panel dyskusyjny. Po słowach podsumowania i zaproszenia zebranych na kolejne wykłady z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”, spotkanie zakończył modlitwą o. prof. PWT dr hab. Jerzy Tupikowski CFM, Prorektor ds. studenckich PWT.

19.02.2018 (poniedziałek)
Spotkanie DWiR

W „Domu Ziarna” odbyło się trzecie w tym roku spotkanie z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”. Tym razem przedmiotem wykładu i dyskusji stał się problem „Czy Bóg różnych religii to ten sam Bóg?”.

Ks. Rektor Tadeusz Chlipała rozpoczął spotkanie od modlitwy i powitania tak licznie zgromadzonych w auli seminaryjnej słuchaczy. Następnie ks. Marcin Dolak, koordynator programu „Drogami Wiary i Rozumu”, wyjaśnił temat dzisiejszego spotkania. Po przedstawieniu i odczytaniu biogramu prelegenta, miał miejsce wykład ks. prof. dr. hab. Bogdana Ferdka, wykładowcy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, członka Polskiego Towarzystwa Mariologicznego oraz zarządu Polskiego Towarzystwa Dogmatyków. Drugą część programu stanowił panel dyskusyjny. Po słowach podsumowania i zaproszenia zebranych na kolejne wykłady z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”, spotkanie zakończył modlitwą ks. Rektor Tadeusz Chlipała.

POSŁUCHAJ NAGRANIA Z SYMPOZJUM:

Wybierz kronikę